Бизнес-портал
Добро пожаловать
Вход / Регистрация

24 анализа - Што ќе донесат новите проекти на министерот Филипче?

Спасибо! Поделитесь с друзьями!

URL

Вам не понравилось видео. Спасибо за то что поделились своим мнением!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Добавлено от administrator В Бизнес на услугах
3 Просмотры

Описание

Што ќе донесат новите проекти на министерот Филипче, што ги нема во програмата на СДСМ? Како ќе се заштеди со досега најскапиот тендер за реагенси? Дали директорите ќе гарантираат за крвта која од Велес ќе се носи во Битола, од Кавадарци во Струмица? Кој е интересот во социјална држава со солидарен здравствен систем, приватници да инвестираат во Брзата помош или во болницата „8 Септември“? Како тоа ќе се одрази на пациентите?
Во 24 анализа дебатираат Арбен Таравари екс министер за здравство, Игор Николов нефролог и Димитар Стровјански директор на Општата болница во Велес.

Написать комментарий

Комментарии

Комментариев нет.
RSS